Ook vandaag geen IJsland foto’s in mijn blogje. We borduren verder op het thema “Meervoudige belichting” waar ik 2 blogjes geleden mee begonnen was.
De technische uitleg over het hoe,waarom,enz basis technieken, kan je (her)lezen in mijn vorig blogje over dit boeiende thema. Daar ga ik je niet verder mee vervelen
Had ik al verteld dat bloemen uitermate geschikt zijn voor deze vorm van fotografie ?
De eerste foto is scherp gezet op de bloem, bij de 2de foto is de focus ver naar voor gebracht, zodat een ‘halo’ rond de bloem ontstaat. Dat het pas geregend had, vond ik mooi meegenomen. Bloemen en waterdruppeltjes gaan heel mooi samen vind ik. Bijkomend voordeel: Na een regenbui is het zonlicht superzacht. Je moet daar eens op letten !
De 2 opeenvolgende foto’s zijn bijna gelijk aan elkaar… alleen heb ik wat gespeeld met andere “settings”, andere parameter instellingen in de camera. Foto 1 staat scherp op de bloem, bij foto 2 is de focus een ietsie pietsie verder gelegd, zodat een zachte ‘flou’ ontstaat. Een romantisch plaatje is dit, vind je niet ?
Hier is de witbalans wat warmer gezet, het licht is ook met 1 stopje verlaagd, de kleurverzadiging 1 puntje hoger en het contrast wat verhoogd.
“Spelen” met de instellingen in de camera kan een foto er helemaal anders laten uitzien. Dat maakt deze fotografie zo boeiend . Je kan heel bewust naar een idee,een gevoel in je achterhoofd toe werken. Zalig hoor !
Hier heb ik 2 totaal verschillende zichten laten over vloeien in mekaar… Let wel, dit is GEEN photoshop bewerking hé, de eind bewerking gebeurt in de camera himself !
Hier wou ik de druppeltjes laten spreken…
Foto 1 is hier scherpgesteld op de witte bloemblaadjes (50mm, f1.4, vrije hand). Foto 2, de groene achtergrond is een bewust onscherpe foto van de boomtoppen waar de middagzon fel doorheen scheen, vandaar komen dus al die zachte cirkels. Deze vorm van fotografie laat heel veel ruimte vrij voor je eigen creativiteit , dat vind ik zalig
Zelfde principe als de foto hierboven, hier is de achtergrond een (bewust) onscherpe foto van de kleurige herfstblaadjes die op de grond liggen.
Avondzon
Dorre herfstblaadjes
worden heel zachtjes gestreeld
door de avondzon
Avond
Een warm, gouden gloed
overspoeld het stenen pad
straks is het avond
Zalig
Zo spelen met licht !
meervoudige belichting
is zalig om doen
Hier zou ergens een bordje van “Einde” moeten staan
Bedankt voor je bezoekje, ‘k hoop dat je het leuk vond.
Volgende keer meer over IJsland, of iets totaal anders ??
Dat zien we dan wel weer hé !
Salukes,
Dirk
prachtige dromerige plaatjes dirk, een heel verschil met de ijslandreportage 🙂
nog even wachten en dan kun je weer naar hartenlust buiten in de korte mouwen dit soort plaatjes maken,
“feest” voor ons allemaal 🙂
LikeLike
prachtig!
vooral de eerste en de derde vind ik bijzonder mooi
LikeLike
” zachte” foto’s Dirk…
in deze fraaie reeks heeft de zesde foto mijn voorkeur..
prettige dag gewenst
LikeLike
Ahhh…, zelfs voor een slechte ‘verstaander’, zo’n mooi resultaat, Dirk !
Lie(f)s.
LikeLike
Heel knap allemaal.. en goed uitgelegd, zelfs voor een leek als ik. ( wat niet wil zeggen dat ik het nu ook kan hehe)
Dat bordje met ‘einde’.. dat had je in die laatste foto kunnen shoppen.. er staat al een bordje onder die prachtige boom! 🙂
Groetjesss!
LikeLike
Toch wel heel bijzondere resultaten met deze techniek.
LikeLike
Dit is eindeloos Dirk dus dat bordje zou zeker niet passen man !! Dank zij de uitleg kan ik me een beetje inleven Nee niet ook zoiets maken !! ben nog altijd op zoek naar de handleiding van m’n toestel Als ik dit en tijd vind dn …………..ga ik ook proberen Grts
LikeLike
Geweldig zo mooi het zachte licht in de foto’s Dirk.
Ga er ook weer mee aan de slag.
Weer genieten hier!! Fijn weekend!!
LikeLike
Ik vind dit werkelijk ontzettend mooi Dirk en ik zou graag willen dat ik dit ook kon.
Ik begrijp dat het iets is met 2 foto’s over elkaar heen maar ik beheers die techniek helaas niet.
Ik hoor er vaak over maar aangezien ik mij de fotografie zelf heb aangeleerd weet ik dus niet hoe je deze prachtige foto’s maakt. Foto 1, 2 en 5 vind ik echt heel erg mooi. Misschien als ik ooit met pensioen mag dat ik eindelijk eens een cursus ga volgen.
Voor jou echt complimenten.
Groetjes, Helma
LikeLike
Helma, fotografie heb ik mezelf ook aangeleerd hoor 😉 ‘k heb nooit fotografie school gevolgd !
Een workshop over een bepaald thema volg ik om er meer over te weten te komen, én uit interesse.
De basis begrippen moet je zelf leren begrijpen en beheersen, door zelfstudie én door oefening.
Als je op YouTube zoekt op meervoudige belichting (multiple exposure), dan vind je veel uitleg over deze materie. Leer uit deze voorbeelden… en verras me 🙂
LikeLike
Ben echt benieuwd naar je resultaten Aly !
LikeLike
De handleiding van je camera kan je online vinden Willy.
Spiegel je niet aan resultaten van iemand anders, maar doe je eigen ding.
Je kan het echt wel hoor !
Groetjes, Dirk
LikeLike
Dank je Lies voor je leuke opmerking 🙂
LikeLike
Fotografie is emotie, schrijven met licht en vormen van licht…
Juist daarom vind ik deze “Meervoudige Belichting” fotografie techniek heel bijzonder,
omdat het me toelaat om ‘gevoelens’ , ‘emoties’ weer te geven.
LikeLike
Romantisch sfeertje nochtans roept het weer de lente niet op bij mij.Ik snak er wel naar om zonlicht en warmte te krijgen zodat ik weer buiten kan schilderen.Wist niet dat deze planten al in bloei staan micro-klimaat zeker in pajotenland.Nog veel lentekriebels Dirk!
LikeLike
Al deze foto’s zijn eind september gemaakt Claude 🙂
Dus geen microklimaat hier in het pajottenland
LikeLike
Als ik iets meer tijd heb ga ik het zeker proberen Dirk 😀
LikeLike
Heb hier weer genoten van je logje en dit maal over meervoudige belichting. Af en toe denk ik er ook eens aan om toe te passen. Met veel belangstelling gelezen.
LikeLike