Licht of objecten… welke keuze maak je ?
soms moet je kiezen, het insect of dat flonkerend zakje in de achtergrond
Hier heb ik voor het insect gekozen, omdat het zo mooi belicht was …
De schorpioenvlieg, overgewaaid uit Nederland… reeds goed thuis in Dilbeek, astemblieft 🙂
(onder ons gezegd…., Ons kleine landje, ’t is ook een klein macro wereldje eigenlijk, met zoveel bevoegdheden, staatshervormingen, walen, vlamingen, brusselaars,duitsers,provincies en deelprovincies,ministerpostjes en deelregeringsministerpostjes,gouverneurspostjes,vlaamse regering postjes, waalse regeringspostjes, duitse broeders regeringspostjes, oppervlakkige gemeentepolitiek postjes, communales, intercommunales… help ??? is een macro-wereldje van peilloze domheid aan het worden… ondertussen maken onze (niet gehinderd door enige vorm van kennis terzake) poen schrapende politiekers zich elke dag opnieuw, onsterfelijk belachelijk met hun BHV perikelen… WANNEER gaan ze eens de echte problemen aanpakken in ons ooit zo heerlijk om te wonen landje ? )
Als macro fotograag wil ik de belgische politiek niet fotograferen… wie wil er een vuilbak of een stinkende mesthoop promoveren tot kijk kunst ?
dus… Daarom de schorpioenvlieg als meerwaarde
’n paar seconden daarna was het licht weer heel anders, dan kreeg de geheimzinnige flonkering mijn aandacht…
tja, zo gaat dat in de natuuur, niets blijft, alles veranderd…
Een zakje voch hangt daar,
een dauwdruppel is het zeker niet…
Iets waterwezend met zilveren eitjes ? een kraamkamer voor spinnen ?
Vliegen zijn er met hopen, dat weet iedereen. ’t zijn de vuilnismannen & vrouwen van moeder natuur.
Maar dat er vliegensoorten met hopen zijn, dat is niet zo algemeen bekend…
Iedereen kent wel de huisvlieg, de paardenvlieg (een “daas”), de strontvlieg, de roenker… die dikke vieze harige joekel die brommend je huiskamer terroriseert…
Maar wie kent dit kleurrijke schatje ? De schorpioenvlieg… ’t beestje doet niemand kwaad. ’t is zelfs heel nuttig.
Wat is dat zal je nu zeggen… wel ja, dit is ook een vlieg, of een lid van de immens grote famillie der vliegen.
Zo zie je maar… niets is wat het lijkt in het kleine wereldje.
En wees niet bang, dit gevaarlijk uitziend rakkertje eet alleen honingdauw en dode insecten…
Als je het ziet, het zal je zeker niet aanvallen of steken, laat het gewoon zitten & verder leven.
Moeder natuur zal je dankbaar zijn 🙂
Die staat er prachtig op Dirk, je hebt je talent goed gebruikt!
groetjes
LikeLike
speciaal beestje, staat er prachtig op
en van druppels ben ik zot, regendruppels hé, van andere druppels word ik zat
LikeLike
Straf!In mijn dialect staat dit voor buitengewoon.Dit is je talent tenvolle benutten,ik heb hier één en al bewondering voor Dirk.Oh ja boek over digitale fotografie gekocht samen met boek in zelfde reeks over d90,nu de moed vinden om ze te lezen.
LikeLike
…oef Dirk, maak je niet druk om futuliteiten…ik geniet van je eerste foto, met een prachtige belichting, compositie en kleuren, dit is natuur met een artistieke vormgeving…het betekend wat, als men een foto meerdere malen opent en blijft genieten knap hoor laat maar komen…groetjes van rené
LikeLike
van meerwaarde gesproken….
de eerste foto is schitterend !
groeten
LikeLike
Waar heb je dit raar diertje nu weeral gevonden? Een beetje vies en toch aantrekkelijk door de kleur. Het zijn weer foto’s om van te genieten!
LikeLike
Mooi,ongelofelijk dat dit in November nog kan!
wat betreft je commentaar: ik zet nooit iets in scene…
groetjes!
LikeLike
Ik blog niet seizoensgebonden Jeroen, dit zijn foto’s uit mei.
Groetjes, Dirk
LikeLike
Werkelijk prachtig dit mannetje van de schorpioenvlieg Dirk. Je hebt hem heel mooi weten vast te leggen. Ik had het vrouwtje, maar dit mannetje is net even mooier door zijn “staartje”. Mooie compositie.
Wat is die druppel nou eigenlijk?
Groetjes, Helma
LikeLike
Voor Helma,
Die druppel, daar heb ik geen flauw idee van..
Iemand een idee ?
LikeLike
Het lijkt wel of er eitjes in zitten, maar dat zal wel niet.
LikeLike
Helma,
ik denk dat het spinnen eitjes zijn…
zeker weet ik het ook niet
iemand weet wat het is ?
LikeLike